streda, 17 apríla, 2024
Domov Nezaradené Hlasujte za najlepší projekt participatívneho rozpočtu

Hlasujte za najlepší projekt participatívneho rozpočtu

Zdroj: banskabystrica.sk

Obyvatelia Banskej Bystrice môžu opäť rozhodnúť, ktorý projektový návrh participatívneho rozpočtu podporia. Mesto tento rok prijalo spolu 15 projektových návrhov. Z toho 13 z nich sa už v týchto dňoch uchádza o podporu hlasujúcich. 

Svoj hlas môžete odovzdať počas pracovných dní v Klientskom centre banskobystrického Mestského úradu od 7:30 hod. do 12:00 hod. Hlasovanie je možné aj v priestoroch Radnice na Námestí SNP, od pondelka do piatku od 8:00 hod. do 17:00 hod. a každú sobotu od 9:00 hod. do 14:00 hod.

Hlasovať môžu Banskobystričania od 15 rokov s trvalým alebo prechodným pobytom na území mesta a študenti, ktorí v Banskej Bystrici študujú. Pre hlasovanie si nezabudnite so sebou vziať aj platný občiansky preukaz. V prípade študentov žijúcich mimo nášho mesta je potrebné priniesť potvrdenie o tom, že študujú v našom meste. Hlasovanie bude ukončené 21. decembra. Následne hlasy spočítame a predstavíme výsledky,“ objasňuje koordinátorka participatívneho rozpočtu Andrea Dolinská.

Jeden z 15-tich projektov pod názvom Mestský parlament mladých bol presunutý poradnému orgánu primátora – Rade študentov mesta Banská Bystrica. Druhý prihlásený projekt „Čistíme mesto – hlasovací špakovník“ bol stiahnutý predkladateľkou v deň konania prezentácie, pretože samospráva ho môže realizovať v skoršom termíne.

Zoznam projektových návrhov s hlasovacím číslom:

Centrum Radvaň – brána k novým stretnutiam (1)
Radšej parkour a workout ako mobil v ruke (2)
Relax zóna Rudlová (3)
Pietne a pohrebné miesto pre nenarodené deti (4)
Povstalecké príbehy a označenie stromov povstania (5)
V tieni jaseňov – oddychová zóna pre všetkých (6)
Urpínske serpentíny II. kvetinový erb BB, obnova zábradlí a chodníkov (7)
Herná zostava šmolkovia na detskom ihrisku v Parku pod Pamätníkom SNP (8)
Sebahodnotenie bystrických škôl (9)
TEQBALL nové športové prvky pre mesto (11)
Osadenie cyklostojanov na námestí SNP (12)
Veselé chodníky Fončorďácke (13)
Užitočný chodník, ktorý spája (14)

Kompletné projektové návrhy s opisom projektov je možné nájsť na stránke https://utopia.sk/liferay/web/banska-bystrica/domov. Prezentácie predkladateľov sú dostupné na FB  Participatívny rozpočet mesta Banská Bystrica.

Hoci v súčasnosti žijeme v pandemickom období, za všetky zaslané projektové návrhy ďakujeme. Veríme, že v budúcom roku sa nám aj napriek nepriaznivej ekonomickej situácii, s ktorou sa musia vysporiadať všetky samosprávy, podarí výherné projekty úspešne zrealizovať,“ dopĺňa Dolinská.

- Advertisment -

Najčítanejšie

BBSK spustil prípravu desiatky očkovacích centier s kapacitou minimálne 500 zaočkovaných denne

Zdroj: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s primátormi vytypoval doposiaľ desiatku lokalít pre zriadenie očkovacích centier s kapacitou minimálne 500...

Pred 30 rokmi transplantovali v Banskej Bystrici prvú obličku

Zdroj: FNsPFDR Koncom januára 1991 sa v Banskej Bystrici uskutočnila prvá transplantácia - transplantácia obličky. Aj napriek zložitej pandemickej...

Kraj je pripravený nasadiť na očkovanie 25 tímov

Banskobystrický samosprávny kraj ponúkol pred viac ako týždňom pomoc štátu s čo najrýchlejším zaočkovaním širokej verejnosti proti ochoreniu COVID-19. Dohodnúť sa mu do...

BBSK vyzýva prostredníctvom letáku občanov, aby neriskovali, že nakazia iných

Zdroj: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj pripravil letáky, ktoré vyzývajú ľudí k dodržiavaniu všetkých platných opatrení aj po obdržaní negatívneho...