Tínedžeri z Centier pre deti a rodiny získali certifikáty na vodičské preukazy

0
381
Ministerstvo vnútra dnes odovzdalo certifikáty na vodičské preukazy trom mladým ľuďom. Foto: Ministerstvo vnútra

Zdroj: Ministerstvo vnútra

Nadácia Volkswagen Slovakia, Občianske združenie Úsmev ako dar v spolupráci s policajným zborom dnes vyhodnotili projekt s názvom „Vodičák pre tvoj štart“. Do projektu sa mohli zapojiť tínedžeri z Centier pre deti a rodiny esejou o tom, ako by im získanie vodičských preukazov mohlo pomôcť v každodennom živote.

Minister vnútra SR Roman Mikulec, zástupcovia Prezídia PZ z odboru dopravy Ľuboš Rumanovský a Tomáš Vrábeľ, spolu so štatutárom Občianskeho združenia Úsmev ako dar Jozefom Mikloškom, dnes odovzdali certifikáty na vodičské preukazy trom mladým ľuďom. Celkovo tieto certifikáty získalo 27 tínedžerov.

Som rád, že takýmto spôsobom pomáhame mladým ľudom, s ktorými sa osud nepekne zahral. Verím, že im absolvovanie autoškoly a následné získanie vodičského preukazu pomôže pri budúcom hľadaní povolania,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Foto: Ministerstvo vnútra

Projektová manažérka z Nadácie Volkswagen Slovakia Katarína Mariňáková: „Možnosť riadiť vozidlo je pre mnohých z nás v dospelosti úplne samozrejmá a bez auta si často nevieme predstaviť stíhanie každodenných povinností. Pre mladých ľudí z Centier pre deti a rodiny je však táto „samozrejmosť“ často nedosiahnuteľná. Preto sme sa spojili s našimi partnermi, organizáciou Úsmev ako dar a odborom Dopravnej polície PZ SR, a spoločne im pomáhame k lepšiemu štartu do dospelého života. Získanie vodičského oprávnenia totiž znamená flexibilitu, samostatnosť – a slovami samotných uchádzačov – zároveň možnosť pomáhať ďalej mladším rovesníkom v Centrách pre deti a rodiny.“

Projekt „Vodičák pre tvoj štart“ sa realizuje už druhý rok. V minulom roku získalo certifikát 26 mladých ľudí. „Z našich „domovákov“ bývajú úspešní ľudia, ak im spolu pri tomto štarte do života pomôžeme. A toto je výborný dôkaz, ako sa to dá,“ dodal Jozef Mikloško z Úsmevu ako dar.