streda, 17 apríla, 2024
Domov Podujatia Noc múzeí a galérií na hrade Modrý Kameň

Noc múzeí a galérií na hrade Modrý Kameň

V sobotu 18. mája 2019 sa uskutoční celoeurópske podujatie Noc múzeí a galérií 2019.

V tento večer modrokameňský kaštieľ ožije rozprávkou. Odohrá sa v ňom príbeh lásky, v ktorom sa strašidelné zviera pokúsi získať lásku krásnej dievčiny. Či prelomí zlú kliatbu, sa dozviete v príbehu Kráska a zviera. Po Kukovi a Raťafákovi sa nám predstaví ďalšia slávna bábka – Drobček z televíznej relácie Matelko. Zistíte, že už vôbec nie je taký, ako si ho pamätáte a prekvapí vás, ako si žije dnes. Podvečer nás poteší bábkové divadlo Teatro Neline. Bábkarka Nelka alias tetka Betka vylieči nezbedníka Samka v predstavení Postrach Samko.

Spestrením bude výstava obrazov v barokovej sále Slovensko naše milované. Výstava prezentuje tvorbu E. Bebčákovej a J. Schwarzbacherovej. Jedinečnú možnosť oživiť bábky budete mať v programe s názvom Bábkohranie, kde vás kurátorka prevedie týmto nádherným umením. Od 17:00 hod. vás pred hradom zabaví trampolína a šliapacie káry. Na nádvorí vás potešia stánky s rôznymi predajcami a chýbať nebude ani občerstvenie.

Podujatie sa koná v sobotu 18. mája 2019 od 17:00 hod. do hlbokej noci. Vstupné na podujatie je 3 € pre dospelých a 1,50 € pre deti, študentov a dôchodcov. Voľný vstup platí pre deti do 3 rokov a ZŤP.

Viac informácií na www.snm.sk, prípadne telefonicky na 0918 999 609, 047/24 54 100.

noc múzeí a galérií

Predošlý článokRegionálny produkt NOVOHRAD
Ďalší článokPrejdite na eKasu
- Advertisment -

Najčítanejšie

Obchádzkovej trase na Muráni hrozí neprejazdnosť

Banskobystrický samosprávny kraj upozorňuje vodičov, ktorí majú povolenie používať obchádzkovú trasu medzi Muráňom a Prednou Horou cez Národný park Muránska planina,...

Seniori sú ľahká korisť pre podvodníkov, ktorý ich chcú obrať o peniaze

Zdroj: TS MV SR Ministerstvo vnútra SR sa seniorom, ktorí spadajú do kategórie zákonom chránených osôb (osoba nad...

BBSK bude preventívne testovať zamestnancov v ohrozených zariadeniach

Po dvoch ohlásených kolách celoštátneho testovania bude Banskobystrický samosprávny kraj pokračovať v pravidelnom preventívnom testovaní zamestnancov vo svojich zariadeniach sociálnych služieb. Cieľom...

Detská fakultná nemocnica začala s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou začali s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy. Liek je aktuálne podávaný prvej pacientke Nelke.