streda, 17 apríla, 2024
Domov Nezaradené Rozhovor: Spevácky recitál v podaní talentovanej a krásnej Krtíšanky

Rozhovor: Spevácky recitál v podaní talentovanej a krásnej Krtíšanky

Dňa 27. marca sa v priestoroch koncertnej sály ZUŠ vo Veľkom Krtíši uskutočnil Spevácky recitál, na ktorom okrem iných ctených hostí vystúpila aj talentovaná a krásna Krtíšanka Renatka Feriková , ktorá pracuje v slávnej Viedenskej štátnej opere.

 

KV: Renatka, ako vznikol nápad zorganizovať Spevácky recitál vo Veľkom Krtíši?

RF: S riaditeľom ZUŠ Marekom Mišiakom sme sa už pred 2 rokmi rozprávali, že by sme mohli zorganizovať nejaký koncert na škole, ako taký návrat po rokoch a poďakovanie sa za moje prvé hudobné základy, ktoré som získala predovšetkým od najlepšej pani učiteľky Izabelky Bayerovej. Marek mi v tom čase spomínal, že na škole majú novú koncertnú sálu, kde by sa koncert mohol uskutočniť. Bolo však náročné nájsť voľný deň v priebehu týždňa, nakoľko pracujem vo Viedenskej štátnej opere, kde sa hrá takmer každý deň. Dátum sa našťastie našiel i keď trošku neskôr ?

KV: Kto s Tebou na podujatí vystúpil?

RF: Pri výbere repertoáru mi napadla skvelá myšlienka pozvať pár kolegov z opery, aby som program oživila o operné duety a klavírne sólo a predstavila tak Krtišskemu publiku kvalitu zo sveta. Na koncerte vystúpili spolu so mnou tenor Juraj Kuchar a klaviristka Seul Lee.

KV: Ako sa Ti podujatie páčilo?

RF: Odozva publika po koncerte bola veľmi pozitívna a zanechala v nás krásne emócie. Bolo pre mňa veľmi silným zážitkom vidieť pánov učiteľov, pani učiteľky, riaditeľov škôl priateľov a rodinu so slzami v očiach a radosťou počúvať náš koncert. Preto by som veľmi rada podobný koncert  pripravila  aj budúci  rok. Dúfam, že sa to podarí.

- Advertisment -

Najčítanejšie

Obchádzkovej trase na Muráni hrozí neprejazdnosť

Banskobystrický samosprávny kraj upozorňuje vodičov, ktorí majú povolenie používať obchádzkovú trasu medzi Muráňom a Prednou Horou cez Národný park Muránska planina,...

Seniori sú ľahká korisť pre podvodníkov, ktorý ich chcú obrať o peniaze

Zdroj: TS MV SR Ministerstvo vnútra SR sa seniorom, ktorí spadajú do kategórie zákonom chránených osôb (osoba nad...

BBSK bude preventívne testovať zamestnancov v ohrozených zariadeniach

Po dvoch ohlásených kolách celoštátneho testovania bude Banskobystrický samosprávny kraj pokračovať v pravidelnom preventívnom testovaní zamestnancov vo svojich zariadeniach sociálnych služieb. Cieľom...

Detská fakultná nemocnica začala s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou začali s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy. Liek je aktuálne podávaný prvej pacientke Nelke.