streda, 17 apríla, 2024
Domov Články VEZMI TO DO SVOJICH RÚK

VEZMI TO DO SVOJICH RÚK

Akcia „Vezmi to do svojich rúk“ prebiehala v uliciach Mesta Veľký Krtíš v piatok 18.9.2020. Zúčastnili sa jej zamestnanci Mestského úradu, Podniku verejnoprospešných služieb mesta Veľký Krtíš, Mestského kultúrneho strediska, Správy športových zariadení, SOŠ Veľký Krtíš a spoločnosť Marius Pedersen. Všetci zúčastnení sa rozdelili do siedmych skupín a podarilo sa im vyzbierať až 3 tony odpadu v priebehu jedného dopoludnia.

Ktoré lokality sa čistili?

Stred II, Ul. Lučenská, Park Hôrka, Ul. POH, od J-STAVU po uličkách radových garáží na Pálovickej ceste, kde boli umiestnené viaceré malé nelegálne skládky odpadu, ako aj nelegálne skládky na Ul. Duklianskej, pri Slovnafte. Čistila sa aj Ul. Železničná smerom k bývalej železničnej stanici. Zamestnanci správy športových zariadené čistili okolie biokúpaliska a športový areál. Žiaci SOŠ zbierali smeti v lokalite Ul. Boženy Němcovej.

Niektorí dobrovoľníci realizovali aj výstavbu záhonov na ulici SNP, pred Daňovým úradom.

Čo všetko sa našlo?

Najmä na nelegálnych skládkach sa objavilo nadmerné množstvo stavebného odpadu, ale aj pneumatiky, či oblečenie. Fľaše a papieriky od sladkostí neboli žiadnou výnimkou, Najviac prekvapujúcim nálezom bol dokonca vyhodený bazén.

Na nižšie uvedenom obrázku možete vidieť ako dlho sa jednotlivý odpad v prírode rozkladá. Preto je potrebné zamyslieť sa a zvážiť, čo s odpadom, ktorý sa nezmestí do kontajnerov na to určených. Odpoveď ? Odneste ho na Zberné miesto v areáli spol. Marius Pedersen vo Veľkom Krtíši. Ak sa ale rozhodnete tento odpad uskladniť na akejkoľvek nelegálnej skládne, berte na vedomie, že je to porušenie zákona a neuškodíte tak len prírode, ale aj sebe.


Zdroj: Envi-Pak

Ďakujeme, že pomáhate udržiavať Vaše mesto čisté a krajšie.

- Advertisment -

Najčítanejšie

Obchádzkovej trase na Muráni hrozí neprejazdnosť

Banskobystrický samosprávny kraj upozorňuje vodičov, ktorí majú povolenie používať obchádzkovú trasu medzi Muráňom a Prednou Horou cez Národný park Muránska planina,...

Seniori sú ľahká korisť pre podvodníkov, ktorý ich chcú obrať o peniaze

Zdroj: TS MV SR Ministerstvo vnútra SR sa seniorom, ktorí spadajú do kategórie zákonom chránených osôb (osoba nad...

BBSK bude preventívne testovať zamestnancov v ohrozených zariadeniach

Po dvoch ohlásených kolách celoštátneho testovania bude Banskobystrický samosprávny kraj pokračovať v pravidelnom preventívnom testovaní zamestnancov vo svojich zariadeniach sociálnych služieb. Cieľom...

Detská fakultná nemocnica začala s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou začali s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy. Liek je aktuálne podávaný prvej pacientke Nelke.