Unikátna technológia zo Slovenska zachraňuje životy

0
534
Spoločnosť Chirana chce zvýšiť produkciu pľúcnych ventilácií na 5000 ks ročne. Foto: Univerzitná nemocnica Bratislava

Slovenská spoločnosť Chirana oficiálne oznámila vznik globálneho konzorcia s IPM Group, Ximedica a NDA Partners. Ich spoločným cieľom je zvýšiť kapacitu výroby svetovo unikátnych slovenských pľúcnych ventilácií až na 5 000 kusov ročne a pomôcť tak ostatným krajinám v boji s následkami nového koronavírusu.

Spoločnosť Chirana je svetovým lídrom v oblasti zdravotníckej techniky s vlastným vývojom, výrobou a duálnym vzdelávaním. Sofistikovaná výroba zo Slovenska nachádza svojich zákazníkov prakticky na celom svete.

,,Vážime si, že spoločnosť Chirana v čase vrcholiacej pandémie na Slovensku a enormného dopytu zo zahraničia zmenila svoj výrobný program, aby mohla dodať 300 pľúcnych ventilácií do slovenských nemocníc. Teraz vytvorila silné konzorcium, aby mohla pomôcť aj iným krajinám,“ informovala štátna tajomníčka rezortu zahraničných vecí Ingrid Brocková.

,,Slovensko môže slúžiť nielen ako vzor úspešného zvládnutia pandémie z hľadiska počtu nakazených pacientov, ale je aj zdrojom sofistikovaných technológií riešenia následkov pandémie COVID-19Sme hrdí na to, že prostredníctvom spoločnosti Chirana Slovensko plánuje realizovať transfer technológií do Spojených štátov amerických, v minulosti sme boli skôr svedkami podobného typu transakcií opačným smerom. Dôležité je pritom, uvedomiť si, že nejde len o obchod so spotrebným tovarom, ale svetovo jedinečnými prístrojmi, ktoré reálne zachraňujú ľudské životy. V spoločnosti Chirana a IPM má slovenská diplomacia silného a strategického partnera do budúcnostiVerím, že konzorcium v krátkom čase získa potrebné povolenia amerických úradov a úspešne bude realizovať svoje plány v Severnej, Latinskej Amerike, na Blízkom východe a v Indii,“ dodala štátna tajomníčka.​