streda, 17 apríla, 2024
Domov Nezaradené Rekonštrukcia parku Hôrka - pokračovanie

Rekonštrukcia parku Hôrka – pokračovanie

O chystanej rekonštrukcii parku Hôrka vo Veľkom Krtíši sa už hovorilo dlhšiu dobu. Dobrou správou je, že čakanie sa skončilo. Stavebné práce už začali a nový park začína ožívať!

Po dendrologickom posúdení stavu stromov v parku sa rekonštrukcia začala vypílením chorých stromov a búracími prácami starého oplotenia. Finančné prostriedky vo výške 285 tisíc eur na uskutočnenie prvej etapy rekonštrukcie parku Hôrka od Úradu vlády sú už mestu k dispozícii. Z vlastných financií bude mesto na rekonštrukciu dokladať sumu približne 30 tisíc eur.

V rámci rekonštrukcie budú vybudované v parku zóny ako detský svet, relaxačná zóna, multifunkčné ihrisko, lezecká stena, zóna so strojmi na cvičenie, zóna s pingpongovými stolmi všetko so snahou vyhovieť širokej verejnosti a rôznym vekovým kategóriám.

Park taktiež dostane nový, hlavný chodník, ktorý bude viesť pozdĺž amfiteátra a vyústi na ulici Okružnej. Park dostane aj nové osvetlenie a ochranu vo forme bezpečnostných kamier a oplotenia. Návštevníkom parku budú sprístupnené aj toalety amfiteátra. Na záver sa bude konať výsadba nových stromov a kríkov.

Veríme, že táto správa prinesie úsmev a radosť mnohým obyvateľom mesta a po rekonštrukcii ho budú navštevovať s nadšením a elánom.

Prvá etapa rekonštrukcie Parku Hôrka by mala byť hotová do konca októbra.

 

Na nasledujúcom grafickom znázornení nájdete prehľad jednotlivých zón:

- Advertisment -

Najčítanejšie

Obchádzkovej trase na Muráni hrozí neprejazdnosť

Banskobystrický samosprávny kraj upozorňuje vodičov, ktorí majú povolenie používať obchádzkovú trasu medzi Muráňom a Prednou Horou cez Národný park Muránska planina,...

Seniori sú ľahká korisť pre podvodníkov, ktorý ich chcú obrať o peniaze

Zdroj: TS MV SR Ministerstvo vnútra SR sa seniorom, ktorí spadajú do kategórie zákonom chránených osôb (osoba nad...

BBSK bude preventívne testovať zamestnancov v ohrozených zariadeniach

Po dvoch ohlásených kolách celoštátneho testovania bude Banskobystrický samosprávny kraj pokračovať v pravidelnom preventívnom testovaní zamestnancov vo svojich zariadeniach sociálnych služieb. Cieľom...

Detská fakultná nemocnica začala s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou začali s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy. Liek je aktuálne podávaný prvej pacientke Nelke.