štvrtok, 21 septembra, 2023
Domov Nezaradené Úcta k starším

Úcta k starším

Mesiac október je aj mesiacom, kedy o čosi intenzívnejšie myslíme na tých skôr narodených.

Mesto Veľký Krtíš pri príležitosti mesiaca úcty k starším už niekoľko rokov usporadúva  pre svojich seniorov hudobno-zábavný program, spojený so spoločenským posedením. Ináč tomu nebolo ani tohto roku. Piatkové popoludnie sa miestny kultúrny dom  zapĺňal dôchodcami. Tí prichádzali plní očakávania a s radosťou, že po roku opäť stretnú svojich „starých“ známych.

Počas posedenia si s úsmevom zaspomínali na staré, dobré časy a s hrejivým pocitom na srdci že aj tento rok sa na nich myslí, odchádzali domov.

V meste Veľký Krtíš žije  viac ako 2280 starobných dôchodcov. Mesto je zriaďovateľom Klubu dôchodcov, kde sa pravidelne jeho členovia schádzajú počas celého roka.

 

- Advertisment -

Najčítanejšie

Obchádzkovej trase na Muráni hrozí neprejazdnosť

Banskobystrický samosprávny kraj upozorňuje vodičov, ktorí majú povolenie používať obchádzkovú trasu medzi Muráňom a Prednou Horou cez Národný park Muránska planina,...

Seniori sú ľahká korisť pre podvodníkov, ktorý ich chcú obrať o peniaze

Zdroj: TS MV SR Ministerstvo vnútra SR sa seniorom, ktorí spadajú do kategórie zákonom chránených osôb (osoba nad...

BBSK bude preventívne testovať zamestnancov v ohrozených zariadeniach

Po dvoch ohlásených kolách celoštátneho testovania bude Banskobystrický samosprávny kraj pokračovať v pravidelnom preventívnom testovaní zamestnancov vo svojich zariadeniach sociálnych služieb. Cieľom...

Detská fakultná nemocnica začala s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou začali s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy. Liek je aktuálne podávaný prvej pacientke Nelke.