pondelok, 15 apríla, 2024
Domov Podujatia BIELA PASTELKA AJ VO VEĽKOM KRTÍŠI

BIELA PASTELKA AJ VO VEĽKOM KRTÍŠI

Biela pastelka 2020

Biela pastelka 2020 sa vracia do miest a obcí celého Slovenska. Aj tento rok Únia nevidiacich a slabozrakých na Slovensku organizuje celonárodnú verejnú zbierku s názvom „Biela pastelka„. Už 18. septembra 2020 sa môžete aj Vy zapojiť do zbierky biela pastelka a pomôcť tak nevidiacim a slabozrakým.

Mesto Veľký Krtíš sa tak ako aj po iné roky opäť zapojí do zbierky. V hlavný zbierkový deň (18.9.2020) môžete aj Vy obyvatelia mesta alebo okolitých dedín podporiť zbierku Biela pastelka. Pretože niektoré vecí sa na prvý pohľad môžu zdať jednoduché, no pre niekoho tvoria každodenné prekážky.

Čítanie, chodenie do práce, nakupovanie. VĎaka bielej pastelke môžu nevidiaci a slabozrakí vykonávať činnosti, ktoré sú pre iných samozrejmosťou. pomôžte im príspevkom v uliciach našej obce 18. septembra alebo sms-kou na číslo 820 v hodnote 2 eur už teraz. Ďakujeme.

- Advertisment -

Najčítanejšie

Obchádzkovej trase na Muráni hrozí neprejazdnosť

Banskobystrický samosprávny kraj upozorňuje vodičov, ktorí majú povolenie používať obchádzkovú trasu medzi Muráňom a Prednou Horou cez Národný park Muránska planina,...

Seniori sú ľahká korisť pre podvodníkov, ktorý ich chcú obrať o peniaze

Zdroj: TS MV SR Ministerstvo vnútra SR sa seniorom, ktorí spadajú do kategórie zákonom chránených osôb (osoba nad...

BBSK bude preventívne testovať zamestnancov v ohrozených zariadeniach

Po dvoch ohlásených kolách celoštátneho testovania bude Banskobystrický samosprávny kraj pokračovať v pravidelnom preventívnom testovaní zamestnancov vo svojich zariadeniach sociálnych služieb. Cieľom...

Detská fakultná nemocnica začala s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy

V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou začali s inovatívnou liečbou cystickej fibrózy. Liek je aktuálne podávaný prvej pacientke Nelke.