Nemocnica sv. Michala posilnila svoje testovacie kapacity pre samoplatcov

0
756
Samoplatcov test stojí 35 €. Foto: Pixabay

Zdroj: TS MO SR

Univerzitná nemocnica – Nemocnica sv. Michala, a. s. v Bratislave, so 100 % majetkovou účasťou štátu v správe Ministerstva obrany SR a Ministerstva vnútra SR, posilnila v súvislosti s aktuálnou pandémiou svoje testovacie kapacity. Nový spôsob testovania z kvapky krvi z prsta umožňuje detekciu protilátok COVID-19 už približne po 15 minútach. Test je možné absolvovať po telefonickom dohovore počas pracovných dní v čase od 10.00 h do 12. 00 h v priestoroch izolačnej miestnosti na prízemí nemocnice. Pre samoplatcov je dostupný v cene 35 €.

„V boji s pandémiou COVID-19 sa už od vypuknutia prvej vlny snažíme urobiť maximum, a to nielen prostredníctvom Ozbrojených síl SR, ale tiež za pomoci našich rezortných inštitúcií. Nová možnosť testovania pre verejnosť v Nemocnici sv. Michala uľahčí jeho dostupnosť širokej verejnosti,“ vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď.

„Veľmi sa teším, že sme v Nemocnici sv. Michala spustili takúto službu a oceňujem, že pružne reagujeme na všetky inovatívne diagnostické postupy. Všetkým, ktorí majú záujem, je umožnené rýchlo a skutočne bezbolestne zistiť stav protilátok na COVID-19. Som presvedčený, že aj vďaka takejto možnosti môžeme prispieť k zlepšeniu epidemiologickej situácie u nás. Je to jedno z mnohých inovatívnych opatrení nového manažmentu nemocnice pod vedením nového generálneho riaditeľa,“ priblížil minister vnútra SR Roman Mikulec.

Oddelenie klinickej biochémie a hematológie Univerzitnej nemocnice – Nemocnica sv. Michala, a. s. vykonáva rýchly diagnostický test na detekciu protilátok COVID19 (IgM a IgG) pre samoplatcov od 9. septembra 2020, a to na základe telefonického dohovoru na telefónnom čísle 0915 732 570 v priestoroch izolačnej miestnosti na prízemí nemocnice. V prípade záujmu o testovanie je samoplatca povinný vypísať tlačivo „žiadosť – dohoda“ a uhradiť sumu 35 eur na recepcii nemocnice.