streda, 17 apríla, 2024
Domov Nezaradené Sídliská Sásová a Fončorda získali na svoju obnovu viac než dva milióny...

Sídliská Sásová a Fončorda získali na svoju obnovu viac než dva milióny z eurofondov

Zdroj: TASR

Mesto Banská Bystrica získalo viac než dva milióny eur z eurofondov pre svoje sídliská Sásová a Fončorda. Oznámil to vo štvrtok na sociálnej sieti banskobystrický primátor Ján Nosko.

„Teší ma, že vám môžem oznámiť skvelú správu. V rukách držím dokumenty, ktoré potvrdzujú, že sme boli opäť úspešní a získali sme eurofondy vo výške viac ako dva milióny eur na obnovu vnútroblokov v Sásovej a na Fončorde,“ konštatoval Nosko.

Ako vysvetlil, projekt revitalizácie 45.000 metrov štvorcových medzi Sitnianskou, Tatranskou a Strážovskou ulicou v Sásovej je po verejnom prerokovaní a získaní všetkých potrebných povolení v štádiu verejného obstarávania na zhotoviteľa. V budúcom roku by tak už nič nemalo brániť tomu, aby sa stavebné práce rozbehli naplno a vytvorili zo zanedbanej plochy ihriska, priestoru s tenisovým kurtom nad školou a lokalitou za školským areálom kvalitné prostredie pre všetkých.

Rovnako ako Sásovčania, aj my vnímame, že využívaný priestor na najväčšom banskobystrickom sídlisku je dlhodobo v zlom stave. Preto sme sa rozhodli uchádzať o mimorozpočtové zdroje a veľkou investíciou vyriešiť revitalizáciu tohto priestoru komplexne. Vhodnými úpravami, ktoré sme si s obyvateľmi odsúhlasili ešte v roku 2018 v čase príprav projektovej dokumentácie na verejnom prerokovaní, dôjde k skvalitneniu tohto miesta. Herné a športové plochy, prvky a mobiliár vytvoria nové možnosti trávenia voľného času pre všetky vekové kategórie obyvateľov. Som rád, že projekty, o ktorých sme s Banskobystričanmi intenzívne komunikovali sú čoraz bližšie k realizácii,“ vyjadril sa primátor Ján Nosko.

„Po rokoch pribudnú nové herné prvky a športové plochy pre rôzne vekové skupiny, osadíme nové lavičky, stojany na bicykle, prístrešky, odpadkové koše. V rámci projektu plánujeme obnovu chodníkov a spevnených plôch. Pribudne verejné osvetlenie a vysadí sa nová zeleň,“ napísal Nosko na sociálnej sieti.

Zdroj: FB Post/Ján Nosko

V prípade obnovy vnútrobloku na Fončorde ide o schválený nenávratný finančný príspevok vo výške 760 000 eur. Nenávratné finančné príspevky boli schválené z Integrovaného regionálneho operačného programu.

„Aj v prípade revitalizácie vnútrobloku na Fončorde postupujeme ďalej a v súčasnosti sa pripravujeme na spustenie verejného obstarávania na zhotoviteľa,“ dodal primátor BB.

- Advertisment -

Najčítanejšie

BBSK spustil prípravu desiatky očkovacích centier s kapacitou minimálne 500 zaočkovaných denne

Zdroj: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s primátormi vytypoval doposiaľ desiatku lokalít pre zriadenie očkovacích centier s kapacitou minimálne 500...

Pred 30 rokmi transplantovali v Banskej Bystrici prvú obličku

Zdroj: FNsPFDR Koncom januára 1991 sa v Banskej Bystrici uskutočnila prvá transplantácia - transplantácia obličky. Aj napriek zložitej pandemickej...

Kraj je pripravený nasadiť na očkovanie 25 tímov

Banskobystrický samosprávny kraj ponúkol pred viac ako týždňom pomoc štátu s čo najrýchlejším zaočkovaním širokej verejnosti proti ochoreniu COVID-19. Dohodnúť sa mu do...

BBSK vyzýva prostredníctvom letáku občanov, aby neriskovali, že nakazia iných

Zdroj: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj pripravil letáky, ktoré vyzývajú ľudí k dodržiavaniu všetkých platných opatrení aj po obdržaní negatívneho...