Zdroj: TS TASR

V Banskobystrickom kraji včera zistili testovaním 209 nakazených. Najviac ich pribudlo v okrese Banská Bystrica (75).

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F.D. Roosevelta pribúdajú pacienti s pozitívnym ochorením COVID – 19. Nakazili sa taktiež aj niektorí zamestnanci tejto nemocnice. Nemocnica tak pristupuje k čiastočnému odsúvaniu naplánovaných výkonov.

„Dotknutých pacientov bude včas telefonicky kontaktovať personál z oddelenia, kde mal byť pacient operovaný,“ informovala nemocnica na svojej stránke.

Foto: FB Post/ fnspfdr

Aktuálne je v nemocnici hospitalizovaných 20 pacientov s týmto ochorením, z toho potrebujú štyria umelú pľúcnu ventiláciu. Pozitívnych je 23 zamestnancov.

K zmenám v organizácii museli kvôli personálu v karanténe pristúpiť aj v Nemocnici s poliklinikou v Brezne. Dočasne sa pozastavila činnosť detského oddelenia a detského príjmu. „Detskí pacienti budú smerovaní na urgentný príjem pre dospelých, odkiaľ bude privolaný lekár detského oddelenia. Lekár na detskom oddelení bude k dispozícii 24 hodín denne.

Z personálnych dôvodov je dočasne pozastavená činnosť JIS-neurologického oddelenia v počte 4 lôžok a tiež urogynekologickej ambulancie – predbežne na 2 týždne. Pozastavila sa tiež činnosť neurologickej ambulancie – 3. poschodie . Personál z uvedených pracovísk bude operatívne presunutý na ostatné pracoviská podľa potreby.