štvrtok, 18 apríla, 2024
Domov Nezaradené Pacient napísal ako poďakovanie lekárom a sestričkám po vyliečení z koronavírusu dojemný...

Pacient napísal ako poďakovanie lekárom a sestričkám po vyliečení z koronavírusu dojemný list

Zdroj: FB Post/FnspFDR

V Rooseveltovej nemocnici sa vyliečil pacient s COVIDom, ktorý bol napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Ako poďakovanie napísal zdravotníkom z oddelenia ARO, ktorí boli pri záchrane jeho života, dojímavý ďakovný list. Nemocnica ho zverejnila na svojom fb profile.

List si môžete prečítať aj tu:

„Koncom septembra som zažil v mojom živote nepríjemný „kotrmelec“ v podobe obojstranného zápalu pľúc, spojeného s COVID-om. Úprimne, vzhľadom na môj životný štýl dennodenného športovania, zdravej stravy a dostatku spánku, som bol prekvapený, že som sa do takejto situácie vôbec dostal. Bohužiaľ som takto ochorel, až bolo treba volať vozidlo rýchlej záchrannej služby.

Moja manželka zostala doma vystrašená s dvoma synmi a s otáznikmi , čo teraz a čo bude ďalej.

V mojom a vlastne v našom rodinnom nešťastí sme mali veľké šťastie, že som sa dostal do Vašich dobrých a zodpovedných rúk.

Liečba pomocou pľúcnej ventilácie v umelom spánku bola náročná, ale vzhľadom na okolnosti veľmi užitočná. To hovorím ako rekonvalescent v domácej liečbe, ktorý dnes opäť znovu dýcha, chodí a naháňa stratené kilogramy a to všetko dva týždne po opustení Vášho oddelenia.

Čas rýchlo beží, náš život v rodine sa znovu vracia pomaly do normálu. Ja spolu s mojou rodinou však cítime ešte jeden dlh voči ľuďom, ktorí nám v ťažkom čase pomohli, a síce prejaviť vďaku, keďže sme to nestihli osobne.

Tými ľuďmi ste vy, lekári a sestry, ktorí ste sa s veľkou odbornosťou, starostlivosťou, empatiou a úsmevom starali nielen o mňa pacienta, ale taktiež ste trpezlivo odovzdávali informácie a hlavne pokoj mojej manželke Veronike.

Za to Vám chceme veľmi pekne poďakovanie.

Ostanete v našich mysliach ako niekto, kto nám veľmi pomohol a kto nám ukázal príklad správania sa a starostlivosti o ľudí v núdzi a v chorobe, pričom sami dennodenne riskujete možnosť nákazy Covid-om.

- Advertisment -

Najčítanejšie

BBSK spustil prípravu desiatky očkovacích centier s kapacitou minimálne 500 zaočkovaných denne

Zdroj: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s primátormi vytypoval doposiaľ desiatku lokalít pre zriadenie očkovacích centier s kapacitou minimálne 500...

Pred 30 rokmi transplantovali v Banskej Bystrici prvú obličku

Zdroj: FNsPFDR Koncom januára 1991 sa v Banskej Bystrici uskutočnila prvá transplantácia - transplantácia obličky. Aj napriek zložitej pandemickej...

Kraj je pripravený nasadiť na očkovanie 25 tímov

Banskobystrický samosprávny kraj ponúkol pred viac ako týždňom pomoc štátu s čo najrýchlejším zaočkovaním širokej verejnosti proti ochoreniu COVID-19. Dohodnúť sa mu do...

BBSK vyzýva prostredníctvom letáku občanov, aby neriskovali, že nakazia iných

Zdroj: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj pripravil letáky, ktoré vyzývajú ľudí k dodržiavaniu všetkých platných opatrení aj po obdržaní negatívneho...