Opatrenia proti šíreniu koronavírusu sa dotkli mnohých. Ťažké obdobie čaká majiteľov a zamestnancov gastroprevádzok, ktoré sa minulý týždeň zatvorili, poskytovať môžu len jedlo so sebou alebo ho podávať v exteriéri. Majitelia a zamestnanci banskobystrických podnikov minulý týždeň pochodovali na znak nesúhlasu Námestím SNP. Banskobystrická samospráva sa však snaží prísť s najvhodnejším riešením, ako im pomôcť a podporiť ich.

„Na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva preto predložím poslancom Dodatok k Zásadám zriaďovania a prevádzkovania sezónnych vonkajších obslužných zariadení v Pamiatkovej rezervácii Banská Bystrica a Dodatok k zásadám nakladania a hospodárenia s majetkom Mesta Banská Bystrica, vďaka ktorým by sme podnikateľom umožnili mať otvorené terasy aj počas celého zimného obdobia so zachovaním existujúceho 80 – percentného zníženého nájmu. Všetkým držím palce, aby zvládli aj toto komplikované obdobie,“ vyjadril primátor mesta Ján Nosko.

Primátor bude aj naďalej riadiť mesto z domu, nakoľko sa nachádza v desaťdňovej domácej karanténe kvôli pozitívnemu testu jeho mamy. Pozitívny test už mala aj jeho manželka a dcéra, ako uviedol na svojom facebookovom profile, jeho test však naďalej ukázal negatívny výsledok. Naďalej však ostane v karanténe.

Kedy príde uvoľnenie opatrení zatiaľ nevieme, ale keďže počet prípadov každým dňom rapídne rastie, môžeme očakávať, že táto situácia ešte potrvá dlhšiu dobu.